Nejlepší GPS lokátor na trhu: TOP # 10 tipy

Nejlepší GPS lokátor na trhu: TOP # 10 tipy pro Vás. Nejlepší gps lokátory pro online sledování (monitoring) auta či jinych vozidel, které byly kdy vyrobeny. Sledování polohy prostřednictvím GPS signálu se stalo jedním z nejpoužívanějších způsobů určování polohy na celém světě. Tato technologie je využívána při počítačích, smartphonech, myslivosti či dopravě a to v profesionální i soukromé sféře. My se dnes podíváme na nejlepší GPS lokalizátor (sledovače) na trhu.

gps lokatory

GPS je zkratka od anglického Global Positioning System. Jde o systém 27 družic, které se vznášejí nad naší Zemí ve výšce 20 000 km. Dráha těchto družic je nastavena tak, aby mohli sledovat kterékoliv místo na Zemi minimálně 4 družice. Z celkové soustavy je aktivních 24 družic, 3 z nich jsou neaktivní a slouží jako náhradní. GPS sledování polohy dokáže určit polohu statického nebo pohybujícího se objektu s přesností na 5 metrů. Na takovou přesnou lokalizaci slouží GPS lokátory .

Jak si vybrat nejvhodnější GPS lokátory?

Existuje několik kritérií, které byste měli zvážit. Asi prvním je rozměr v respektive VELIKOST jakou gps tracker disponuje. Pro lokalizaci menších objektů, nebo lidí bude rozumnější zvolit kompaktní gps lokátor a na sledování velkých objektů jako jsou nákladní auta může vyhovovat větší rozměr s větší baterií. Podstatná je tedy i VÝDRŽ BATERIE. Pro dlouhodobé sledování objektu je vhodné vybírat mezi lokalizátor které mají baterie s vysokou kapacitou, například od 6000 - 10000 mAh - takové gps online sledování dokáže v režimu stand by fungovat i 5 let.

GPS sledování dokáže kromě sledování i množství jiných věcí, což je dalším parametrem, se kterým je nutno počítat při výběru. Existují například GPS moduly na sledování, pomocí kterých víte odposlouchávat co se v prostoru jeho umístění děje prostřednictvím telefonu. Stejně či GPS modul disponuje i OCHRANOU PROTI PROTIPRÁVNÍ demontáži či zásahu nebo manipulací. Některé modely, vás dokonce umí upozornit i na násilné vniknutí do automobilu, nebo zašlou SOS signál / hovor na výchozí telefonní číslo. Gps lokátor do auta je například možné umístit i v exteriéru a v takovém případě je dobré vědět jaká je jeho forma upevnění nebo odolnost vůči vnějším vlivům (prach, voda), zda disopnuje krytím jako je IP 67 vodotesnoť.   V neposlední řadě jde o samotný chod a vysílání signálu a tedy zda jde o DVOJITÉ (LBS + GPS) nebo trojité (LBS + GPS + WIFI) sledování polohy.

Takže, ať se líbí, tady jsou naše tipy pro Top 10 GPS lokátorů, které jistě najde uplatnění při sledování pohybu majetku a osob

# 10 Miniaturní gps lokátor pro sledování lidí s aktivním odposlechem - Qbit

miniaturní gps lokátor

GPS sledování - miniaturní gps lokátor pro sledování hlavně lidi s aktivním odposlechem - Qbit (hmotnost pouze 31g) je ideální pro sledování polohy Vašich dětí, seniory nebo majetku. Vyniká totiž kompaktním, lehkým designem pro vynikající mobilitu a spolehlivost. Je schopen odolávat extrémnímu prostředí a je voděodolný (splňuje normu IPX5). Sledovací zařízení je vybaveno systémem GPS a umožňuje zobrazit polohu v reálném čase z PC, tabletu nebo ze smartphonu. Životnost integrované baterie poskytuje až 3 dny provozu. Užitečnou funkcí je aktivní odposlech dění kolem zařízení Qbit na dálku přes mobilní telefon nebo je možná i obousměrná telefonická komunikace. GPS zařízení Qbit v případě zachycení vibrací nebo hlasitého zvuku nad 70 decibelů zašle SMS zprávu na výchozí SOS telefonní čísla a vy tak můžete okamžitě vědět, že osoba která ho měla u sebe může být v nepříjemné situací.

# 9 Kontejnerový GPS lokátor pro sledování pohybu zásilky - 3800mAh baterie + IP66

kopntajnerový GPS lokátor

Kontejnerový GPS lokátor pro sledování pohybu zásilky je sledovací zařízení s bezpečnostními funkcemi sloužící pro nákladní vodní a silniční přepravu. Sledovací zařízení jednoduchým způsobem připevníte dovnitř kontejneru prostřednictvím integrovaného magnetu. Díky 3800 mAh baterií je chod GPS zařízení v standby režimu téměř 60 dní. Nabízí GPS + LBS dvojitou přesnost určení polohy v reálném čase. Jakmile má online tracker dobrý signál GPS, tak ho najde přes GPS. Pokud nemá GPS signál, najde ho přes LBS. Vysoký stupeň krytí IP66 umožňuje funkcionalitu zařízení i v náročném venkovním prostředí. GPS sledovací zařízení najde své využití pro lodní a železniční kontejnerovou přepravu. GPS tracker také upozorní na neoprávněný zásah do instalace zařízení či při odnětí zařízení. GPS modul automaticky identifikuje aktuální stav prostředí kontejneru a mění režim mezi statickým režimem, (nahrání GPS dat každé 3 hodiny), režimem pozemní dopravy, (nahrání GPS dat každých 10 minut) a režimem námořní dopravy (nahrání GPS dat každé 3 hodiny).

# 8 GPS Lokalizátor se zvukovým senzorem skrytý v nabíječce

GPS lokátory skrytý v nabíječce

Lokalizátor se zvukovým senzorem je malé nenápadné zařízení, které Vás upozorní na nechtěného návštěvníka Vašeho bytu nebo domu přímo na Váš mobilní telefon a přitom vypadá jako nabíječka na mobil. Stačí vložit do zařízení SIM kartu a zaslat něj aktivační SMS zprávu a když zařízení detekuje zvuk nad 40dB zašle Vám SMS zprávu o detekování zvuku. Při vložené SIM kartě zařízení může fungovat i jako GPS lokalizátor. Po zaslání zprávy na lokátor, Vám lokátor zavolá zpět a mikrofon vám bude přenášet zvuk co se děje v domě nebo v bytě. Lokátor má v sobě zabudovanou 100mAh lithiovou baterii proto může pracovat i po odstranění ze zásuvky. V pohotovostním režimu umí být aktivní 6 dní a při aktivním využívání vydrží baterie 2-3 dny.

# 7 Nabíječka do auta s GPS lokátorem + funkce odposlechu hovorů

nabíječka do auta s GPS lokátorem

USB nabíječka do zapalovače automobilu která má v sobě zabudovaný GPS lokátor + funkce odposlechu hovorů je ideální k ochraně vašeho auta. Uvnitř USB nabíječky je GPS modul, slot pro GSM SIM kartu. GPS lokátor je propojen s vaším mobilním telefonem a posílá vám prostřednictvím SMS výstražné zprávy. GPS sledování auta monitoruje i zvuky v autě. Pokud dosáhne zvuk nad 40dB lokátor vám odešle SMS o narušení. Po zaslání povelové zprávy na lokátor, Vám lokátor zavolá zpět a mikrofon vám bude přenášet zvuk co se děje v autě nebo v okolí zařízení. Lokátor má v sobě zabudovanou 100mAh lithiovou baterii V pohotovostním režimu může fungovat až 6 dní a při aktivním využívání baterie vydrží do 3 dnů. Tento typ gps sledování je výborným zařízením na monitoring vozidel.

# 6 Autonabíječka 2x USB s GPS a odposlechem - MULTIFUNKČNÍ

gps tracker v nabíječce do auta
Autonabíječka 2x USB s GPS a odposlechem - MULTIFUNKČNÍ Vám poskytne dostatek informací v reálném čase o sledovaném vozidle. Na první pohled se jedná o klasickou autonabíječku, která však v sobě skrývá GPS lokátor. Nabíječka je   kompatibilní se všemi vozidly na trhu, nakolik se zapojuje do zapalovače v autě. S touto autonabíječkou nebudete mít problém lokalizovat Vaše vozidlo, když ho půjčíte například své přítelkyni nebo dítěti a proto eliminujete nežádoucí emoce a strach zda je posádka v pořádku. K zařízení je volně dostupná aplikace "TrackSolid" (iOS, Android) pro Váš mobilní telefon, pomocí které víte sledovat aktuální polohu vozidla. V případě nouze můžete stisknout na 3 sekundy příslušné tlačítko SOS abyste aktivovali alarm. Zařízení následně zašle SMS na výchozí mobilní číslo a také ho bude vytáčet dokud nebude přijat hovor. Zařízení podporuje detekci stavu vozidla či je nastartované nebo vypnuto. V případě, že by neoprávněná osoba nastartovala vozidlo bez Vašeho vědomí, dostanete okamžitě upozornění na mobilní telefon. GPS sledování auta tak nikdy nebylo jednodušší.
 

# 5 GPS sledování - ultratenký 8mm GPS lokátor + baterie 2500mAh - monitorování pohybu zásilek

gps sledování - lokátor

GPS sledování - ultratenký 8mm GPS lokátor + baterie 2500mAh je výborným, nenápadným tenkým lokalizátorem vhodným i na sledování zásilek, lidí či vozidel. Z ostatních lokalizátorů vyniká hlavně svou velikostí - s rozměry jen 110x61 mm a tloušťkou jen 8mm se řadí mezi nejnenápadněji GPS lokalizátor na sledování. Kromě klasických funkcí nabízí i detekování rozbalení předmětu při kterém využívá světelný senzor. V praxi to znamená, že pokud jej využijete například na sledování balíčku a balíček někdo otevře GPS lokalizátor to rozezná a ví Vám odeslat upozornění ve formě sms zprávy s aktuálními GPS souřadnicemi. . Jeho hlavním účelem je tedy sledování balíků, zásilek či zboží ale poradí si i se sledováním vozidel či osob a právě jeho všestrannost je jeho další výhodou oproti ostatním sledovacím zařízením. Po vložení SIM karty do zařízení víte sledovat jeho polohu v reálném čase. V časech globální ekonomiky, je asi nejpodstatnější logistika a s tím spojená ochrana a péče o zboží. Díky super tenkému designu lze gps lokalizátor (2500 mAh) umístit ke každému balíku a minimalizovat tak riziko spojené s krádeží nebo ztrátou zboží.

 

# 4 OBD GPS lokalizátor s přesností menší než 10 metrů

GPS lokalizátor v OBD

OBD GPS lokalizátor s přesností menší než 10 metrů je skvělé sledovací a bezpečnostní zařízení pro osobní a užitkové vozidla. Získejte všechny potřebný informace o sledovaném vozidle v reálném čase a mějte přehled o ujeté trase a stavu vozidla. Zařízení OBD je kompatibilní s většinou vozidel na trhu vyrobených po roce 2004. OBD zařízení má standardní rozhraní proto je jeho instalace do vozidla velmi jednoduchá. V případě, že by neoprávněná osoba odpojila ODB zařízení budete o tom okamžitě informován formou SMS zprávy na Váš mobilní telefon. Zařízení je vybaveno vysoce výkonným čipem MTK2503D díky kterému má nízký odběr energie a proto nemá negativní vliv na baterii ve vozidle. OBD zařízení podporuje GPS a LBS lokalizování. GPS je pro určení polohy venku s odchylkou do 10 metrů a je závislé na získání dat ze satelitů. A LBS je pro určení polohy v interiéru (v budovách, pokojích, firmách) s přesností menší než 50-150 metrů, a sledování se získává z dat přes GSM síť, takže tato funkce může fungovat všude na místě s dosahem mobilního signálu. Pokud vlastníte flotilu vozidel ve Vaší firmě máte možnost je sledovat najednou pod jedním účtem. Pomocí systému "Tracksolid" můžete sledovat až 10 000 vozidel současně.

# 3 GPS lokalizátor do auta vodotěsný IP67 s magnetem + kapacita baterie 6000 mAh + odposlech

gps lokátoru do auta

Online GPS tracker do auta disponuje   baterií o velikosti 6000 mAh, což mu zajišťuje dobu provozu v sledovacím režimu po dobu až 25 dní v závislosti na intervalu hlášení polohy v respektive 100 hodin (při aktualizaci polohy každých 10 sekund). Je vybaven super rychlým magnetickým nabíjením kde na plné nabití Vám stačí dobíjet cca 3 hodiny a pak může GPS tracker používat od 5-10 dní. GPS + LBS + WiFi polohování - až trojitá přesnost určení polohy zařízení v reálném čase zaručí, že vyhledat polohu budete moci i na místech s horším GPS signálem. GPS modul je vybaven ultra silným magnetem a je velmi jednoduchý a zároveň flexibilní na instalaci pro gps monitorování vozidel.

Obsahuje zabezpečení proti demontáži a proti odcizení pomocí světelného senzoru. Jakmile se zamezí přístupu světla k lokátoru, vyšle senzor upozornění. Vyslány upozornění má několik forem, aktivace GPRS a odeslání upozornění do aplikace, aktivace GPRS a odeslání sms zprávy, aktivace GPRS - odeslání sms a vytočení nastaveného čísla nebo aktivace GPRS a hovor na zadané telefonní číslo. Vysoký stupeň krytí IP67 (kde může být ponořen do hloubky 1m vody a úplná prachotěsnost) umožňuje funkcionalitu zařízení i v extrému náročném venkovním prostředí. Velkou předností GPS lokalizátoru je možnost volat z vybraných SOS čísel na GPS sledovací zařízení abyste mohli slyšet zvuky (rozhovor) kolem zařízení, kde je umístěno. Pokud úroveň decibelů překročí 60 decibelů (rozbití skla, úder do karosérie atd), gps lokalizátor automaticky zašle alarm notifikaci na přednastavené SOS číslo.

# 2 Mini gps lokátor s magnetem - 1000 mAh baterie + vzdálený odposlech

gps tracker do auta

GPS monitoring do auta je poháněn baterií 1000 mAh, díky které umí GPS zařízení fungovat v sledovacím režimu po dobu cca 14 hodin av pohotovostním režimu až 7 dní. GPS lokalizátor má GPS + LBS + WiFi polohování - a tedy polohu umí určit až třemi způsoby pro dosažení nejefektivnějšího a nejpřesnějšího lokalizování. Primární lokalizuje svou polohu přes GPS. Pokud GPS signál není dostupný, najde ho přes LBS. Díky magnetickému vyměnitelnému krytu můžete připevnit 3G GPS lokalizátor od značky profine ELECTRONICS na různá místa sledovaného objektu a udělat ho tak těžce nájditeľným. GPS sledovací zařízení najde své využití pro sledování a monitoring při zapůjčených vozidel, autech na leasing, přepravovaném cenném zboží, pronájmu těžkých strojů či monitorování specifického zboží.

Funkce GEO FENCE Vám umožní zaslat e-mail notifikaci při opuštění vyznačeného prostoru (Pokud by náhodou řidič vozidla zajel mimo plánované trasy). Jednou ze zajímavých funkcí je možnost poslat SMS příkaz k online tracker pro nahrávání zvuku, stejně vás zařízení upozorní při zachycení abnormality v podobě hlasitějšího zvuku (například při pokusu o násilné vniknutí). Nahrávací čas se pohybuje od 10-300 sekund, přednastavený čas je 60 sekund. Výhodou je i jeho kompaktní velikost a nenápadnost.

# 1 GPS tracker do auta vodoeodolný s magnetem + extra velká baterie 10000 mAh + odposlech

monitoring vozidel - gps tracker

GPS sledovací do auta s baterií až 10000 mAh s indikátorem stavu baterie, dokáže fungovat na jedno nabití po dobu 30 dnů (cca 2 hodiny online sledování denně) až do 2 let v závislosti na intervalu online sledování. Díky silnému magnetickému tělu můžete připevnit 3G GPS lokalizátor od značky profine ELECTRONICS na většinu povrchů a na různá místa. Vnější ochrana vodotěsného stupně IPX5 (ochrana proti stříkající vodě a prachu) umožňuje funkcionalitu zařízení iv náročném venkovním prostředí. GPS zařízení poskytuje sledování uživateli formou SMS zprávy přímo do Vašeho mobilního telefonu, kde bude uveden odkaz na Google mapu a po jeho zakliknutí se zobrazí aktuální poloha sledovaného vozidla. Další možností sledování je mobilní aplikace s názvem "Track Solid" (iOS, Android), pomocí které víte zjistit polohu sledovaného vozidla a různé potřebné údaje. Sledovat GPS údaje je možné i přes webové rozhraní www.tracksolid.com.

Tento tracker stejně podporuje GPS a LBS lokalizování. Sledování vozidel není jedinou činností na kterou modul slouží. V pohotovostním režimu se při odebrání nebo neoprávněném vniku do gps lokátoru nahraje varovná zpráva a režim sledování se aktivuje na dobu 20 minut. Při tomto modelu je samozřejmostí i funkce odposlechu okolí, kde je modul instalován a to prostřednictvím mobilního telefonu. Velkou výhodou tohoto gps trackeru je, že má takzvaný stopovací režim. Je možné jej nastavit na stopovací režim při pohybu, což znamená že jakmile zaznamená pohyb bude vám odesílat data v intervalu od 5 do 86 400 sekund. Potom jak pohyb ustane se přepne do režimu bez pohybu a bude odesílat data v intervalu od 5 do 86 400 sekund. V praxi to znamená, že při pohybu ví odesílat údaje o poloze například každých 5 minut, jakmile objekt nebo člověk zastane přepne režim a odešle údaje v nastaveném intervalu například 1 hodina. Dalším rozdílem je, možnost aktivace extrémně úsporného režimu. Při tomto režimu volíte dva údaje časový - od kdy se má režim spustit například od 14:00 a intervalový - jak často má v tomto režimu odesílat údaje o poloze. Stejně nabízí možnost zakázání manuálního vypnutí, kdy není možné zařízení vypnout manuálně.

Doufáme, že tyto tipy a návrhy týkající se GPS lokátorů vám pomohou vybrat si ten pro Vás nejvhodnější. Širší nabídku GPS lokalizátorů najdete přímo na stránce COOL-MANIA.cz